Sonbaharda Gidilecek En Güzel 5 Rota

Manşet Tatil & Seyehat Turker Yorum yok 6 Eylül 2019

Sonbahar; yaz sıcaklarının bitmesi, soğuklarında henüz gelmemesi sebebiyle belki de tatile çıkmak için en güzel zaman. Yazın kalabalığında tatile çıkmak yerine sonbaharda kafa dinlemek isteyenler olabilir. İşte sararmış yaprakların huzurunuza huzur katacağı 5 tatil rotası.

1.Abant

Abant sadece sonbaharda değil, dört mevsim boyunca muhteşem güzellikler sunuyor. Ancak, sonbaharda verdiği huzur bir başka diyebiliriz. Bolu merkeze 35 km uzaklıkta yer alan Abant, huzur dolu doğasıyla ziyaretçilerine şahane bir tatil imkanı sağlıyor. Abant’a gittiğinizde bisiklet sürebilir, Abant Gölü çevresinde yürüyüş yapabilir ve gölde sandallar ile gezebilirsiniz. Dinlenmek isteyen ve huzur dolu bir tatil rotası arayanlar için Abant, harika bir seçim olacaktır.

2.Safranbolu

Karabük ilinde bulunan Safranbolu, 1994 yılından beri Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Safranbolu’nun kendine has sokakları, tarihi konakları ve çarşısı kesinlikle görülmeye değer yerlerdendir. Sonbahar aylarında hem tatilinizi yapabilir hem de Safranbolu sokaklarının tadını çıkarabilirsiniz. Eğer Safranbolu’ya giderseniz, Safran çayı içmeyi ve Safranbolu lokumundan yemeyi de unutmayın.

3.Tirilye

Henüz fazla keşfedilmemiş olan Tirilye, gittiğinizde güzelliğiyle sizi oldukça şaşırtabilir. Sonbaharda oldukça keyifli bir tatil deneyimini burada yaşabilirsiniz. Tirilye’nin sessiz ve sakinliği içinde huzur dolu günler geçirebilirsiniz. Tirilye’ye giderseniz, Taş Mektep’e gitmeyi ve Çamlı Kahve’de ağaçların arasında bir kahve içmeyi unutmayın.

4.Uzungöl

Uzungöl Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunmaktadır. Etkileyici manzaralarıyla Karadeniz’in en önemli turizm merkezlerinden biri olmuştur. Uzungöl’de pek çok yaylayı keşfedebilir, göl manzarası eşliğinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Bunların yanında jeep safari yaparak Uzungöl’de bulunun tüm güzellikleri keşfedebilirsiniz.

5.Kapadokya

Sonbahar’da sizi oldukça etkileyecek yerlerden biri de Kapadokya. Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri illeri arasında kalan Kapadokya, hem tarihi hem de kültürel zenginlikleriyle kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Buraya giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın. Çünkü, gördüğünüz her yerin fotoğrafını çekmek isteyebilirsiniz. Kapadokya’da peri bacalarını ziyaret edebilir ve balon turu yaparak bu muhteşem bölgeyi yukarıdan görebilirsiniz.