game of thrones

Game of Thrones Finali Seyirci Rekoru Kırdı

Manşet Teknoloji Turker Yorum yok 6 Eylül 2019

Dünya çapında 150 ülkede seyircisi bulunan Game of Thrones bu sezon ekranlara veda ediyor. Ancak bu durum hayranları için büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Hatta, final sezonunun yeniden çekilmesi için milyonlarca kişi imza topladı. Şimdilik bu kampanya hakkında herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Ancak pazar günü yayınlanan Game of Thrones finali büyük bir rekora imza attı.

Game of Thrones Finalini 19.3 milyon Kişi İzledi

Game of Thrones dizisinin yapımcısı HBO,  pazar günü seyirciyle buluşan final bölümünün ilk açılışında 13.6 milyon kişi tarafından izlendiğini duyurdu. Erken ve tekrar izlemeler de hesaba katıldığında bu rakamın 19.3 milyon seyirci civarına ulaştığı ve seyirci rekorunun kırıldığı belirtildi.

İzlenme Rakamı 20 Milyondan Fazla Olabilir

Rekorun ortaya çıkması ile ilgili ilginç bir durum daha söz konusu. Anlaşmalı kuruluşlar üzerindeki seyirci sayısı ve bazı ülkelerdeki seyircilerin tamamı, final bölümünü izleyenler arasına dahil edilmedi. Bu seyirciler da yaklaşık olarak hesaplandığında, dizinin finalinin 20 milyondan fazla kişi tarafından izlendiği tahmin ediliyor. Bu da kendi rekorunun çok daha üzerinde yer alıyor.